forum.nomocanon.com
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Natura organizării instituționale a Bisericii

3 participanți

In jos

Are nevoie Biserica de principii de organizare bisericească?

Natura organizării instituționale a Bisericii I_vote_lcap0%Natura organizării instituționale a Bisericii I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Natura organizării instituționale a Bisericii I_vote_lcap0%Natura organizării instituționale a Bisericii I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Natura organizării instituționale a Bisericii I_vote_lcap0%Natura organizării instituționale a Bisericii I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Natura organizării instituționale a Bisericii I_vote_lcap0%Natura organizării instituționale a Bisericii I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Natura organizării instituționale a Bisericii I_vote_lcap0%Natura organizării instituționale a Bisericii I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Total voturi : 0
 
 
Sondaj inchis

Natura organizării instituționale a Bisericii Empty Natura organizării instituționale a Bisericii

Mesaj Scris de Pr. Patriciu Lun Ian 04, 2016 11:56 pm

Biserica este prezentă în societatea care are o mentalitate instituțională. Cum credeți că ar putea Biserica să își păstreze vocația profetică și în același timp să aibă o manifestare coerentă în societate?


Pr. Patriciu
Pr. Patriciu
Admin

Mesaje : 27
Data de înscriere : 18/12/2015

https://nomocanon.forumgratuit.ro

Sus In jos

Natura organizării instituționale a Bisericii Empty Re: Natura organizării instituționale a Bisericii

Mesaj Scris de rarescalinsocaci Vin Ian 22, 2016 2:02 pm

Eu aș opta pentru ultima opțiune! Este, din punctul meu de vedere, cea care împletește atât latură eshatologica a bisericii, cât și cea lumeacsa, existența ei în lume.

rarescalinsocaci

Mesaje : 4
Data de înscriere : 02/01/2016

Sus In jos

Natura organizării instituționale a Bisericii Empty Re: Natura organizării instituționale a Bisericii

Mesaj Scris de Pr. Patriciu Lun Ian 25, 2016 12:27 am

Trebuie sa va marcati optiunea direct în sondaj. Principiile canonice sunt ele juridice sau teologice? Cred ca merita sa dezbatem si natura lor.
Pr. Patriciu
Pr. Patriciu
Admin

Mesaje : 27
Data de înscriere : 18/12/2015

https://nomocanon.forumgratuit.ro

Sus In jos

Natura organizării instituționale a Bisericii Empty Re: Natura organizării instituționale a Bisericii

Mesaj Scris de Chira Grigore Dum Feb 28, 2016 10:06 pm

Eu cred că ar trebui să dezbatem mai întâi problema legată de principiile canonice, dacă sunt ele juridice sau teologice, și doar după aceasta să ne exprimăm opinia în sondaj!

Chira Grigore

Mesaje : 1
Data de înscriere : 30/12/2015

Sus In jos

Natura organizării instituționale a Bisericii Empty Re: Natura organizării instituționale a Bisericii

Mesaj Scris de Pr. Patriciu Mar Mar 01, 2016 12:49 am

Cred ca ar fi bine sa va spuneti parerea dumneavoastra inainte sa intervin eu. E important sa incercati sa argumentati natura principiilor.
Pr. Patriciu
Pr. Patriciu
Admin

Mesaje : 27
Data de înscriere : 18/12/2015

https://nomocanon.forumgratuit.ro

Sus In jos

Natura organizării instituționale a Bisericii Empty Re: Natura organizării instituționale a Bisericii

Mesaj Scris de rarescalinsocaci Joi Mar 03, 2016 10:47 pm

cum sa marchez in sondaj? cu pot sa aleg nimic... nu imi da voie.

rarescalinsocaci

Mesaje : 4
Data de înscriere : 02/01/2016

Sus In jos

Natura organizării instituționale a Bisericii Empty Re: Natura organizării instituționale a Bisericii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum